Jste zde

Domů » Zima

Ostatní zimní sporty

Lyžařské túry a vybavení

Lyže SKI TRAB Aero 63 na túry

Oblečení

Oblečení pro příznivce lyžařských túr musí být praktické, funkční, teplé, prodyšné a pohodlné.

Ti, kteří již úspěšně absolvovali lyžařské túry v Itálii, vám radí následující oblečení:

Lyžařské túry, 4. část

Vrcholek ledovce Forni
Autor: Ai@ce

10. Punta San Matteo (3.678 m)

Výstup: Chata Rifugio Forni - ledovec Forni - severovýchodní hřbet - vrcholek S. Matteo

Celkové převýšení: 1.500 m

Doba trvání túry: 4 hodiny

Zpáteční trasa: Stejná jako výstup, ale v opačném směru, v závislosti na sněhových podmínkách jsou ale možné i jiné cesty.

Stupeň obtížnosti: středně těžká

Lyžařské túry, 3. část

Pohled na pohoří Monte Cevedale
Autor: Chipps

Popis: Impozantní horský vrchol, bezpochyby nejpopulárnější túra mezi příznivci lyžařských túr ze střediska Bormio. Výstup je někde skutečně technicky obtížný, ale je velmi atraktivní, musíte si dokonce i odepnout lyže a postupovat pěšky, a to zejména na úseku před Col della Bottiglia a pak ještě kousek před samotným vrcholkem.

Zimní zábava

Paraglidista v Bormiu
Autor: Emerald

Zábava na sjezdovkách

Lyžařské oblasti Bormio, Santa Caterina a San Colombano byly často dějištěm mistrovství světa v zimních sportech. Není divu, 50 kilometrů sjezdovek a 16 vleků a lanovek skutečně naplní veškerá očekávání zimních návštěvníků Bormia.

Kromě tratí pro náročnější lyžaře a pro opravdové znalce, jsou nachystány také sjezdovky vhodné pro začátečníky. Mezi mnoha sjezdovkami si můžete třeba zvolit i slavnou sjezdovku Stelvio, kde se jezdí i závody Světového poháru.

Zimní dovolená v Bormiu

Italské středisko Bormio a snowboardista

Lyžařský areál Bormio splývá s lyžařskými středisky ve Val di Dentru a v Santa Caterině. Celkem je vám k dispozici na 105 km sjezdovek, rozložených po zdejší malebné oblasti.

V nadmořské výšce 1.225 - 3.012 metrů je přítomnost sněhové pokrývky po celou zimu prakticky zaručena. V případě nouze ale určitě pomohou i četná sněhová děla, která jsou připravena k zasněžování uměle.

Bormio na Facebooku